Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Demokratická země kde nic nemůžete? Aneb jak lze lidi zavřít do klece

12. 12. 2016 13:39:27
Poslední dobou se jaksi nedokážu dostat z prekérní situace, kterou mi tahle "demokratická" země připravuje každým dnem. Jestli je to v oblasti daní, běžného života nebo jen "tak" je úplně jedno, protože mi to o

Nikdy jsem neměl ambice komentovat cokoliv z politiky, nebo politiky samotné. Nikdy jsem neřešil okolí, svět, nebo své bytí pokud do toho nezasáhne někdo citelným způsobem. Náš život po roce 89 začal v demokracii, dnes se nacházíme někde co ani neumím popsat.

Poslední dobou se jaksi nedokážu dostat z prekérní situace, kterou mi tahle "demokratická" země připravuje každým dnem. Jestli je to v oblasti daní, běžného života nebo jen "tak" je úplně jedno, protože mi to opravdu znepříjemňuje život.

To že kilo trusu od slepic, kterým chci pohnojit svou zahrádku, stojí více než kilo polského kuřecího masa v obchodních řetězcích jsem si jaksi zvykl. Přeci jenom nehnojíte denně. Kuřecí maso ale denně jíme, protože na hovězí má opravdu jen málokdo. To už nemluvím o lososovité rybě nebo zvěřině. Pštros? utopie pro mnohé z nás.

Že se tak nějak lidi této republice stávají dobrovolnými zajatci je jakési normální ne-li plánované.

Byl jednou jeden zákon, který řešil vztahy mezi kuřáky cigaret a nekuřáky. I stal se přikázáním prvním z dílny mistra. Podnikatelé v oblasti hostinských služeb a stravování museli mistrovo přikázání okamžitě vyřešit, protože nechtěli mít problémy a odvádět sektě na pokutách více než bylo přípustné. A proto podnikatelé zavolali malíře, zedníky, natěrače, stavaře a tesaře, aby tak nějak svému pánovi ulevili a pro dobro svého podnikání, začali dělit a separovat lidi na dvě skupiny. Kuřáci vlevo za plentou, nekuřáci vpravo za novou zdí.

Desítky tisíc, stovky tisíc na stavební úpravy samozřejmě podnikateli nikdo nevrátí. Nicméně mistr byl chvíli spokojený a začalo jej žrát svědomí. Proč neudělat hospody a restaurace jen pro vyvolené. Proč by měl do hospody chodit Lojza, který tam chodí 35 let a u piva si vykouří jednu, dvě, tři cigarety v odděleném prostoru pro kuřáky, a nedat příležitost novým a čerstvým lidem, který u čaje pozor "s citronem" dokážou sedět třeba tři hodiny a jen tak s úsměvem na rtech a pohledem do dálky udělat tu krásnou a čistou hospodu. Prostě byz jak sviň...co si budeme povídat. Každý hospodský vaří opravdu nejraději čaj a turka.

V republice je cca 2.300 000 kuřáků. Je to menšina, ano když pomineme že je to jakási čtvrtina populace a tedy menšina. A tady nastává jeden zásadní problém. Černým umožňujeme integraci do společnosti a pomáháme jim, protože jsou menšina. Teplým chceme dopřát alespoň přiměřené práva a možnosti protože jsou menšina. Všem pomáháme a pouze kuřáky ničíme. Za co? Za to, že mají nějaký handicap? Že dělají něco co vám přijde nesmyslné, zdraví škodlivé a po tomto zákonu dokonce i trestné? No ono v podstatě kuřák už nebude umírat na rakovinu....Jak jsem někde četl, bude umírat na podchlazení někde před hospodou. V globálním a humorném měřítku. Ministerstvo nebude muset dávat pálku na léčení zhoubných nemocí z kouření. S nadsázkou.

Celý systém má dvě roviny. Jednu lidskou, která do této chvíle byl přijatelná pro oba tábory. Kuřáci měli prostor, nekuřáci taky, nebo možnost volby jít tam kde se nekouří. Teď ta demokracie dostala vale. Nekuřáci budou moci všude, kuřák odstrčený na okraj společnosti nikde. Jsi shnilý kuřák....fuj.

Kdy přijde doba, že v hospodách a restauracích náš guru zakáže podávat alkoholické nápoje? Protože stejně jako kuřák, poživatel alko nápojů bude fuj. A to jen proto, že se chcete celou sílou vetřít do zadele bez použití vazelíny okolním krajinám. Přijde doba kdy bude jenom jeden druh masa, klobásy toho infantilního pána co kouří ten párek an jednom nejmenovaném logu? Nebo to bude jinak?

Několik hospod zavřelo kvůli EET, protože mistr a místní guru, prostě a jednoduše chtěl vědět co se kde bude prodávat. Nemyslím teď na alkohol...To je pouze záminka že hospody začali jako první. Tam je ten únik jakékoliv koruny opravdu malý a nicotný oproti informacím, které lze získat od společností prodávající například masné výrobky, a další v oblasti které mistr dobře zná.

Další hospody zavřou protože se tam nebude kouřit. Spotřeba národního nápoje piva, je vysoce úměrná pohodě při které se tento mok pije. Jestli budu muset s jedním pivem vykouřit dvě cigarety a běžet pokaždé na chodník kde minimálně dalších x procházejících lidí bude prudit že jim tam smrdím, s láskou to udělám. Já to nevymyslel. Doteď jsem měl klid u stolu s půllitrem v ruce.

Naše demokracie je pohnutá. Ptám se....co ještě vůbec můžeme mimo placení daní? O prezidentovi chcete říct že je ko.ot a najednou budete mít z toho trestní čin. Prý uctívat statut prezidenta. No ano...ale když si to zaslouží. Když je někdo ko.kot tak bohužel jim bude jestli zákon je nebo není. Vždyť se vyjadřuje a chová jak debil. Tak co. Byl takový čin nutný u pana prezidenta Havla? Nebyl proč taky. Protože nebyl ko.kot. A tohle to nás má prezentovat ve světe. Jdeme do země krále Miroslava.

Takže ve zkratce. Musíme bonzovat svého kamaráda výčepního že nám nedal doklad. Brzy budeme bonzovat i svého spolehlivého řezníka, krejčovou, nebo zedníka. Kuřáci jsou na okraji společnosti, protože budou moci kouřit už a jenom pouze tam, kde jim to tento státní aparát schválí. Hospodský mě bude muset nahlásit že jsem se opil aby nedostal pokutu. Panu Burešovi s každou zakoupenou flákotou masa přesně sdělím co kupují a kde, aby tam mohl postavit svůj stánek s nižší cenou. Ano přesně tohle jsme chtěli a žádali. Máme demokracii, která se dříve nebo později bude ztotožňovat s korejskou republikou. Plaťte, neremcejte a dělejte co Vám Kim Čong- Bureš zákonem nařídí.

A od příštího roku.....se budou lidi ztrácet za porušení pravidel guru...Jak v Koreji...Prostě nikdo o nich už neuslyší. Bingo demokracie kterou jsme chtěli.

Autor: Peter Lacek | pondělí 12.12.2016 13:39 | karma článku: 37.43 | přečteno: 1707x

Další články blogera

Peter Lacek

Exkluzivita u prodeje nemovitostí ano či ne? Já tvrdím dá se to i jinak.

Je exkluzivita u prodeje nemovitosti nutnost jak tvrdí realitní kanceláře i makléři? Osobně si myslím, že pro majitelé nemovitostí je to vysoce nevýhodný obchod, plný sankcí a v nejednom případě i soudních tahanic.

9.2.2016 v 0:00 | Karma článku: 6.43 | Přečteno: 135 | Diskuse

Peter Lacek

Nejsem REBEL jsem nezávislý realitní makléř a vidím to jinak.

Realitních makléřů v Česku je nejvíce na hlavu v Evropské unii. Dnes je to už něco přes 18 tisíc. Určitě tomu přispívá i fakt, že tato živnost nebo chcete-li práce není nijak korigovaná...

23.10.2015 v 13:32 | Karma článku: 13.35 | Přečteno: 733 | Diskuse

Peter Lacek

Soud rozhodl, nebudete svévolně rozhodovat o svých nemovitostech.

Soudní stání s romskou provokatérkou Balogovou kterou jako jed na krysy nastražila prý "ombudsmanka" na realitní trh je u konce. Kolegyně Nosková se musí omluvit že plnila přání majitele nemovitosti, tak jak je to obvyklé.

16.8.2015 v 22:04 | Karma článku: 40.22 | Přečteno: 2162 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Vítězslav Stanovský

GDPR - miniseriál - díl 1.

GDPR je nařízení z Evropské unie, které vstoupí v platnost 25. 5. 2018. Jedná se o nařízení, tedy je automaticky platné bez národních úprav pro všechny země EU a EFTA. My máme pouze povinnost být s ním v souladu...

20.11.2017 v 22:16 | Karma článku: 6.23 | Přečteno: 182 | Diskuse

Jaroslav Čejka

Není Klaus jako Klaus

Ve svém komentáři k 17. listopadu se Václav Klaus ml. distancoval od dnešní podoby jeho oslav i od lidí, kteří je dnes využívají jen ke svému zviditelnění. Tehdejší události však označil za radostný moment, jaký už asi nezažije.

20.11.2017 v 15:25 | Karma článku: 20.31 | Přečteno: 672 |

Jindřich Pacovský

Znovu o "digitálním" řízení zdravotnické péče (eHealth)

Jeden z pohledů na problémovou "digitalizaci" procesů kolem zdravotnictví. Volně navazuje na setkání Evropského liberálního fóra v Praze.

20.11.2017 v 13:30 | Karma článku: 7.91 | Přečteno: 324 | Diskuse

Jan Bartoň

Miroslav Kalousek: Ústavní puč

Leccos jsem již od českých politiků zaslechl. Poslední projev Miroslava Kalouska před zahájením schůze poslanecké sněmovny mne opět přesvědčil, že Kalousek je mistrem politických zkratek. Jednání Zemana a Babiše nazval ústavní puč

20.11.2017 v 13:15 | Karma článku: 35.19 | Přečteno: 1931 | Diskuse

Ondřej Lichnovský

Jak Nejvyšší správní soud přepočítal volby

Co se nemělo stát, stalo se. Nejvyšší správní soud byl nucen přepočítat hlasy v proběhlém hlasování do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Co z takto otevřené Pandořiny skřínky vypadlo?

20.11.2017 v 11:10 | Karma článku: 20.67 | Přečteno: 939 | Diskuse
Počet článků 6 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1513

Privátní realitní makléř. Realitám se věnuji od roku 2003 a nejlepší volbou v mé dosavadní praxi bylo stát se nezávislým makléřem. Dění na realitním trhnu sleduji pečlivě a někdy s hořkostí v puse. Nejde nereagovat na situace které připomínají absurditu dnešních dnů. Mé články možná nebudou mít hlavu ani patu, nejsem spisovatel. Ale rád bych ukázal i svůj pohled na věc a snad to někdy někdo využije pro svou potřebu.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.